602 440 187 kontakt@kocidom.org

„KOCI DOM” FUNDACJA IM. JÓZEFY KRAWCZYK

O FUNDACJI…

Fundacja „Koci Dom” została założona na początku września 2022 roku przez Józefę Krawczyk, która z miłości do zwierząt kilkanaście lat temu postanowiła poświęcić swoje życie zwierzętom. Ponad 10 lat temu stworzyła w swoim domu schronienie dla bezdomnych, skrzywdzonych, starych oraz chorych kocich i psich ogonków, które dzięki zapewnionej opiece i miłości dostają szansę na nowe życie.

Fundacja ma na celu jeszcze skuteczniej pomagać w walce z bezdomnością kastrując i sterylizując, lecząc i karmiąc bardzo zaniedbane lub ciężko chore czterołapy, opłacać koszty drogiego leczenia, ale co najważniejsze poszukiwać nowych odpowiedzialnych opiekunów – tak aby jaknajwięcej zwierząt znalazło nowe domy!

Już jest!!!

Wyśniony, wymarzony nasz fundacyjny Koci Dom. Ktoś mógłby powiedzieć, że to rudera do remontu i właściwie miałby trochę racji, ale za 300 tysięcy złotych zakup domu w lepszym stanie technicznym był absolutnie niemożliwy. To prawda nasz „nowy” Koci Dom wymaga wielu remontów, ulepszeń, poprawek itp. Najważniejsze jest jednak to, że go mamy. Wreszcie mamy własny dom, który da bezpieczne schronienie naszym czworonożnym podopiecznym, który zapewni, że już nigdy nie będą musiały wraz z panią Józefą przeprowadzać się w nieznane, że nigdy nie zamieszkają pod przysłowiowym mostem…

Gdybyście tylko wiedzieli ile trudu, ile wysiłku, ile nerwów to wszystko nas kosztowało. Gdybyście tylko wiedzieli ile osób nam pomagało, ilu Darczyńców nas wspierało. Nie umiemy policzyć czasu, który poświęciliśmy na szukanie domu, który w przyszłości byłby Kocim Domem, ile ogłoszeń przejrzałyśmy, ile miejsc odwiedziłyśmy. Nasze starania, nerwy i wysyłki nie poszły na marne zostały nagrodzone. Mamy to, mamy Koci Dom. Spełniły się nasze marzenia.

Oj wiele, wiele przed nami do zrobienia… Wymiana instalacji elektrycznej ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa naszych podopiecznym była priorytetem i od tego zaczęłyśmy. W następnej kolejności przystąpiłyśmy do wymiany okien na PCV (oczywiście nie same). Jak dobrze wiecie szczelne okna zapewnią utrzymanie zimą odpowiedniej temperatury, zmniejszą także koszty ogrzewania – a jak wiecie staramy się ciąć koszty, aby jak najwięcej środków przeznaczyć na ratowanie zdrowia i życia naszych milusińskich.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze marzenia dokładając cegiełkę do naszego Kociego Domu i możecie nam wierzyć lub nie, ale każda otrzymana od Was wpłata miała dla nas ogromne znaczenie. Z całego serca dziękujemy portalowi Ratujemy Zwierzaki, bez ich pomocy, bez ich wsparcia i promocji zbiórki utworzonej na zakup domu to nigdy by się nie udało. Dziękujemy cudownemu małżeństwu, które na ostatniej prostej postanowiło weprzeć nas przekazując darowiznę w wysokości 20 tysięcy dolarów amerykańskich. Dzięki tej gigantycznej darowiźnie mogliśmy sfinalizować zakup i możemy opłacić podstawowe remonty.

Od samego początku mówiłyśmy i pisałyśmy, że dom, który chcemy kupić, na który zbierałyśmy pieniądze będzie wyłącznie fundacyjny to znaczy kupiony nie na osoby prywatne, ale na fundację. Dotrzymałyśmy słowa. Jedynym właścicielem „nowego” Kociego Domu jest Fundacja Koci Dom i nikt inny.

Wyobraźcie sobie, że w historii kupna Kociego domu były też bardzo gorzkie i przykre dla nas momenty. Wyobraźcie sobie, że w przestrzeni publicznej pojawiły się osoby, które jak się okazało bardzo źle nam życzą. Osoby te wymyślały niestworzone historie, które miały na celu oczernienie nas i naszej Fundacji. Hejt, który w pewnym momencie wylał się na nas był nie do opisania. Na szczęście Ci z Was, którzy nas znają, dobrze wiedzą jak bardzo jesteśmy uczciwe i żaden hejt nie był w stanie tego zmienić.

Galeria zdjęć!

Aby powiększyć, kliknij na miniaturę zdjęcia!

FIRMY GODNE POLECENIA

Podoba Ci się ta strona? Możesz poinformować znajomych o istnieniu naszej Fundacji! Kliknij w poniższy przycisk i udostępnij wpis na portalu Facebook!