602 440 187 kontakt@kocidom.org

AKTUALNOŚCI FUNDACJI KOCI DOM

2024 05 20 – Poznaj nasz „nowy” Fundacyjny Koci Dom (kliknij)

Wyśniony, wymarzony nasz fundacyjny Koci Dom. Ktoś mógłby powiedzieć, że to rudera do remontu i właściwie miałby trochę racji, ale za 300 tysięcy złotych zakup domu w lepszym stanie technicznym był absolutnie niemożliwy. To prawda nasz „nowy” Koci Dom wymaga wielu remontów, ulepszeń, poprawek itp. Najważniejsze jest jednak to, że go mamy. Wreszcie mamy własny dom, który da bezpieczne schronienie naszym czworonożnym podopiecznym, który zapewni, że już nigdy nie będą musiały wraz z panią Józefą przeprowadzać się w nieznane, że nigdy nie zamieszkają pod przysłowiowym mostem… Gdybyście tylko wiedzieli ile trudu, ile wysiłku, ile nerwów to wszystko nas kosztowało. Gdybyście tylko wiedzieli ile osób nam pomagało, ilu Darczyńców nas wspierało. Nie umiemy policzyć czasu, który poświęciliśmy na szukanie domu, który w przyszłości byłby Kocim Domem.

2024 03 01 – Dołącz do akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc” (kliknij)

Drodzy Darczyńcy, w dniu 1 marca 2024 roku ruszyła kolejna, szósta już edycja akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”. Od sześciu lat Fundacja Psi Los wraz z portalem RatujemyZwierzaki zbiera środki na zakup karmy dla kilkudziesięciu Fundacji, Stowarzyszeń i Przytulisk z całej Polski. Z wielką radością informujemy, że nasza Fundacja także bierze udział w tej niezwykłej zbiórce. Zwracamy się do Państwa z prośbą o nawet symboliczną wpłatę na rzecz naszej Fundacji. Wystarczy kliknąć TUTAJ i wejść na naszą podstronę w Mruczkowej akcji, znajdziecie tam Państwo mechanizmy do przekazywania darowizn. Darowiznę dla Kociego Domu można także przekazać bezpośrednio na rachunek Fundacji Psi Los 56 1750 0012 0000 0000 4083 7744 z dopiskiem „Koci Dom”. Za każdą otrzymaną wpłatę bardzo dziękujemy! Nasze Mruczki już nie mogą się doczekać na wysokiej jakości karmę!

2023 06 11 – Zapraszamy na kiermasz charytatywny Fundacji Koci Dom (kliknij)

W niedzielę 11 czerwca serdecznie zapraszamy na pierwszy w historii kiermasz charytatywny dla podopiecznych Fundacji Koci Dom. Kiermasz odbędzie się na terenie Świetlicy Wiejskiej w Dojazdowie – Dojazdów, ul. Krakowska 114 (Gmina Kocmyrzów – Luborzyca). Na wszystkich Państwa czekamy od godziny 13:00. Przewidujemy, że kiermasz zakończy się o godzinie 17:00 chyba, że atmosfera wśród przybyłych gości i aura pogodowa sprawi, że posiedzimy dłużej… Na przybyłych gości czekać będzie wiele atrakcji: adopcje kotów z Fundacji Koci Dom i z D.T. Chatka Skrzatka, akcesoria dla zwierząt, odzież nowa i używana, biżuteria, gadżety Fundacyjne, książki, nowa (markowa) bielizna damska, obrazy, wyroby ze szkła i wiele fajowskich różnych rzeczy… Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych sympatyków i wielbicieli. Czekamy na Was w niedzielę, 11 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w Dojazdowie. Do zobaczenia!

2022 12 03 – Radio Kraków idwiedziło w Tczycy Fundację Koci Dom (kliknij)

W sobotę 3 grudnia w skromnych progach naszego „Psierocińca” gościliśmy Radio Kraków. Do Tczycy przyjechał red. Grzegorz Bernasik od wielu lat prowadzący audycję radiową „Klinika Zdrowego Chomika”. Audycja poruszająca tematy zwierząt (nie tylko psów i kotów) emitowana jest na antenie Radia Kraków w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 10:00 i cieszy się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem nie tylko wśród wielbicieli zwierząt. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w całości poświęconej naszej fundacji. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się jak powstała nasza fundacja, jak zrodził się pomysł jej założenia, poznać koty aktualnie bytujące pod opieką pani Józefy, dowiedzieć się więcej o przepięknych kalendarzach oraz o lekarce weterynarii pani (nie mogło być inaczej) nazywającej się KOT poświęćcie kilkanaście minut i posłuchajcie – nie tylko o kotach.

2022 11 09 – Podziękowania dla Fundacji RatujemyZwierzaki i Kota na Etacie (kliknij)

Pamiętacie akcję „Otul Ciepłem Zwierzaki”? Akcja Fundacji  RatujemyZwierzaki utworzona z okazji Światowego Dnia Zwierząt cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród schronisk, przytulisk i fundacji, które brały w niej udział, ale także wśród osób prywatnych i firm, które, aby pomóc zwierzętom w potrzebie dołączały do akcji tworząc tzw. „skarbonki”. Jedną ze skarbonek utworzyła Grupa o nazwie KOT NA ETACIE. Ci wspaniali ludzie z pomocą swoich Fanów i jednocześnie cudownych Darczyńców zebrali na swojej „skarbonce” ponad 5,500 złotych ‼️ Ale to nie koniec… Grupa Kot na Etacie całą zebraną kwotę postanowiła przekazać naszej Fundacji. Nie wiemy jak dziękować, nie wiemy co powiedzieć, słów brak… Niech naszym podziękowaniem będzie krótki filmik oraz list, który pani Józefa napisała i którego treść osobiście czyta na filmie. Fundacjo RatujemyZwierzaki, Kot na Etacie – kochamy Was!

2022 10 30 – Tygodniowi podopieczni Fundacji Koci Dom (kliknij)

Nie wiem już jak prosić o pomoc, tyle grup, tyle udostępnień, a pieniędzy nie przybywa. Doskonale wiemy, że obecnie wszystkim jest bardzo ciężko, ale z samego bazarku i kilku wpłat, za które serdecznie dziękujemy nie damy rady. Chociaż jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, kolejny raz nie odmówiłyśmy i ratujemy dwudniowe maluszki, które przyjechały w bardzo złym stanie. My walczymy, ale bez waszej pomocy nie damy rady, dlatego błagamy choćby o drobne wpłaty, mleko oraz podkłady. Z góry za każdą pomoc, z całego serca dziękujemy!

Wesprzeć Fundację Koci Dom możecie na wiele sposobów. Będziemy wdzięczni za każdą otrzymaną złotówkę i obiecujemy wykorzystać ją najlepiej, jak tylko będzie to możliwe. Wesprzeć naszą Fundację można nie tylko finansowo, ale także rzeczowo.

2022 10 27 – Krótki filmik przedstawiający Fundację Koci Dom (kliknij)

To była wyjątkowo pracowita niedziela, ale udało się. Mamy to! Krótki filmik przedstawiający Józefę Krawczyk i Fundację Koci Dom. Poświęć półtorej minuty, poznaj panią Józefę i koty, którymi się opiekuje. Gwarantujemy, że warto! Serdecznie dziękujemy Ani Piekarczyk z Radia Kraków oraz Robertowi Stelmachowi za pomoc w realizacji filmu. I już teraz zapowiadamy, że będą kolejne, dlatego odwiedzajcie nas każdego dnia!

To pierwszy nasz filmik, który umieszczamy dla Was w serwisie YouTube, serdecznie zapraszamy do subskrypcji naszego kanału, w ten sposób nie ominie Was żaden film!

2022 10 25 – Darczyńcy odwiedzają Fundację Koci Dom (kliknij)

Dzisiaj w naszych skromnych progach gościliśmy panią Sybillę, która będąc przejazdem w okolicy postanowiła odwiedzić nasze mruczki i osobiście poznać panią Józefę. To był cudownie spędzony czas, a kociaki dostały karmę, za którą z całego serca bardzo dziękujemy!

Z radością przyjmiemy od Was karmę suchą i mokrą dla kociąt i dorosłych kotów, karmę specjalistyczną, tzw. weterynaryjną (leczniczą) dla kotów starych, chorych na nerki, wątrobę i inne choroby, a także np. podkłady higieniczne, drapaki, ręczniki, środki czystości, koce, transporterki. Osoby, które zechcą przekazać nam dary rzeczowe prosimy o kontakt telefoniczny 600 472 704.

2022 10 24 – Czarnulka szuka kochającego domku na zawsze! (kliknij)

Dziewczynka jest spokojną kotką, która do obcych jest bardzo nieśmiała i potrzebuje cierpliwego domu. Trzeba czasu żeby dziewczynka zaufała całkowicie, ale jak już obdarzy zaufaniem, to domaga się głaskania i przytulania. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kociakami i pięknie korzysta z kuwety. Czarnulka, to pięciomiesięczna kotka, która szuka domku niewychodzącego. Ślicznotka jest zdrowa, odrobaczona, testy na Fiv/ Felv są ujemne. Nasze cudeńko rozgląda się za swoim człowiekiem w okolicach Miechowa (40 km od Krakowa). W sprawie adopcji proszę dzwonić na numer 600 472 704

Zapraszamy do odwiedzania naszego FAN PAGE na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziecie tam wielu innych podopiecznych do adopcji!

2022 10 23 – Bezpieczny Zwierzak zawsze gotowy by pomóc! (kliknij)

Niekiedy bywa, że wypadnie nagły wyjazd, czy awaria auta to zawsze możemy liczyć na Dominika z  Bezpiecznego Zwierzaka, któremu z pełnym zaufaniem możemy powierzyć nasze kociaki. Wszystkim z Krakowa polecamy firmę Bezpieczny Zwierzak, która świadczy usługi dla zwierząt!

Jeśli musicie udać się z Waszym pupilem np. lekarza weterynarii, salonu piękności lub na inne zabiegi pielęgnacyjne, ale nie macie na to czasu lub możliwości technicznych Bezpieczny Zwierzak z przyjemnością zawiezie czworonoga do wskazanego przez Was miejsca. To legalnie działającą firmą, posiadają nr REGON oraz NIP, wystawiają faktury. Za ich usługi możecie zapłacić gotówką lub kartą płatniczą (kredytową).

2022 10 22 – Kalendarz Fundacji Koci Dom (kliknij)

Kochani, już niedługo będzie można zakupić kalendarz z naszymi kociakami. Uwierzcie, że jest jak zawsze przepiękny. Na każdej z trzynastu stron znajduje się wizerunek jednego z naszych podopiecznych. Zdjęcia do kalendarza jak co roku wykonał dla nas bezpłatnie Robert Stelmach z firmy Robert Stelmach Fotografia

Fotokalendarz Basic drukowany jest na maszynach HP Indigo. Ma czternaście stron o wymiarach 30×45 cm – kartę techniczną (którą trzeba wyrwać), okładkę i 12 miesięcy. Wszystkie karty połączone są ze sobą za pomocą sprężyny z zawieszką.

2022 10 21 – Pelunia szuka kochającego domu – na zawsze! (kliknij)

Kotka przez kilka lat tułała się szukając schronienia przeganiana przez okolicznych mieszkańców. Kiedy trafiła do nas była dziką kotką, która szybko przekonała się, że przytulanie do człowieka jest bardzo przyjemne, i teraz jest największą pieszczochą. Fantastycznie dogaduje się z innymi kociakami. Ślicznotka ma ponad dwa lata, pięknie korzysta z kuwety. Jest wysterylizowana, odrobaczona, test na Fiv/Felv ujemny. Pelunia wypatruje swojego człowieka, w okolicach Miechowa (40 km od Krakowa). W sprawie adopcji tel. 600 472 704

Zapraszamy do odwiedzania naszego FAN PAGE na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziecie tam wielu innych podopiecznych do adopcji!

2022 10 20 – Dwumiesięczne maluchy wyrzucone jak śmieci! (kliknij)

Serce nam pęka, bo mamy coraz więcej maluchów oraz sporo faktur do opłacenia i nie powinnyśmy już przyjmować kociaków, ale jak odmówić… Kolejne maluszki zostały wyrzucone jak zbędne śmieci. Zastanawiamy się, jaką szują trzeba być pozbawioną sumienia i empatii, żeby wyrzucić dwumiesięczne kociaki na pewną śmierć. Dzieciaczki są już pod naszą opieką, które jutro zawieziemy na badania. Jeśli ktoś zechciałby wspomóc małe szkraby, będziemy bardzo wdzięczne.

Wesprzeć Fundację Koci Dom możecie na wiele sposobów. Będziemy wdzięczni za każdą otrzymaną złotówkę i obiecujemy wykorzystać ją najlepiej, jak tylko będzie to możliwe. Wesprzeć naszą Fundację można nie tylko finansowo, ale także rzeczowo.

2022 10 19 – „Otul ciepłem zwierzaki” akcja Fundacji Ratujemy Zwierzaki (kliknij)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt portal RatujemyZwierzaki zorganizował niesamowitą akcję pomocową do której możesz dołączyć także Ty. „Otul ciepłem zwierzaki” to tytuł i jednocześnie szlachetny cel tej akcji. Fundacja „Koci Dom” im. Józefy Krawczyk także bierze w niej udział. Wszystkie środki wpłacone na naszą indywidualną skarbonkę trafią do nas! Dołącz do tej wspaniałej akcji i pomóż organizacjom takim jak „Koci Dom” przetrwać zimę. Akcja trwa do 31 października.

Kochani! Bardzo Was prosimy o pomoc. Musimy jakoś nazbierać na ten węgiel i go kupić, bo musimy ogrzać kociaki i psiaki. Jest coraz chłodniej, a mamy sporo maluszków, którym musimy zapewnić odpowiednią temperaturę. Chcesz pomóc – kliknij TUTAJ

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI NA PORTALU FACEBOOK

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia i polubienia Fan Page Fundacji Koci Dom im. Józefy Krawczyk utworzonego na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziecie tam najnowsze aktualności i wiadomości z życia naszej Fundacji. 

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć działania naszej Fundacji prosimy o przekazanie dowolnej wielkości darowizny. Darowiznę przekazać można na kilka sposobów np. za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego (numer rachunku znajduje się poniżej oraz w stopce strony), za pośrednictwem systemu płatności on-line T-Pay, za pomocą centrum rozliczeniowego PayPal oraz poprzez platformę RatujemyZwierzaki. Za każde okazane nam wsparcie i zaufanie z całego serca dziękujemy!

Wpisz kwotę darowizny:
PLNRozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są
za pośrednictwem T-Pay. Czytaj regulamin

Wpisz kwotę darowizny:Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są
za pośrednictwem centrum rozliczeniowego PayPal

Darowiznę dla naszej Fundacji możecie Państwo także przekazać za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego – numer konta znajduje się poniżej!

BNP Paribas Bank Polska S.A.

61 1600 1462 1744 5060 7000 0001

CHCESZ PRZEKAZAĆ DARY RZECZOWE – ZADZWOŃ 602 440 187

FIRMY GODNE POLECENIA

Podoba Ci się ta strona? Możesz poinformować znajomych o istnieniu naszej Fundacji! Kliknij w poniższy przycisk i udostępnij wpis na portalu Facebook!